Kontakta service@hismith.com eller kundtjänstagenten på webbplatsen om du behöver återbetala eller returnera din beställning. För sanitära ändamål är all försäljning slutgiltig. När du får ditt paket, kontrollera omedelbart föremålen för att se till att föremålen är i fungerande skick. Vi kommer endast att återbetala eller ersätta defekta varor. Vänligen returnera varorna i originalförpackningen inom 30 dagar till vårt lager. så behåll allt förpackning under 30 dagars returperiod. Om du har ytterligare frågor eller problem, vänligen maila oss på service@hismith.com


Gällande villkor för returer och återbetalningar

1. Död vid ankomst

Även om alla föremål har kvalitetskontrollerats före leverans, är skadorna som uppstod under transporten oundvikliga. Om dina varor tas emot defekta, vänligen kontakta oss inom 48 timmar efter leverans via e-post till kundtjänst service@hismith.com

I det här fallet, vänligen förse oss med bevis enligt nedan:

Allt du behöver är att kontakta oss och följa denna process.
1.Beskriv problemet med videor eller foton i biljetten;
2.hismith.com granskar ditt problem;
3.hismith.com tillhandahåller lösningar;

Returnera varan/varorna med spårningsnummer till vårt lager; Det kan ta upp till 3 arbetsdagar från det datum vi tar emot ditt paket för att vi ska kunna behandla din kredit eller ersättning.

2. Felaktig artikel

Om produkterna som levereras till dig kompletteras på ett annat sätt än den du beställer och vi bekräftar att felet är från vår sida, kommer vi att skicka dig rätt produkt eller full återbetalning (om du inte vill skickar vi om rätt vara till dig, vi kommer att återbetala hela till dig).

Allt du behöver är att kontakta oss och följa denna process.
1.Beskriv oss bilderna eller videorna av felaktiga föremål
2.hismith.com granskar ditt problem;
3.hismith.com tillhandahåller lösningar;

1. För den felaktiga varan, om du kan hitta en användning av den och föredrar att behålla den, kan du föreslå oss och vi kommer att erbjuda dig en viss rabatt för att köpa den.

2. Om du inte vill behålla den felaktiga varan, vänligen returnera varan till oss. vi kommer att stå för fraktavgiften. Vänligen kontakta vår kundtjänst innan eventuella returer. du kan maila oss på service@hismith.com och få ett returnummer (RMA#) tillsammans med rätt adress att returnera varorna till. Vi kommer att kräva ditt namn, ordernummer.

Det kan ta upp till 3 arbetsdagar från det datum vi tar emot ditt paket för att vi ska kunna behandla din kredit eller ersättning.

Adresskorrigeringar

Du är ansvarig för att ange korrekt leveransadress när du checkar ut med vårt online kundvagnssystem. Vårt uppfyllelsesystem använder samma information för att behandla fraktetiketter. Om du anger fel adress kommer du "användaren" att vara ansvarig för adresskorrigeringsavgifter eller för uteblivet mottagande av varor på grund av felaktig information. Detta inkluderar lägenhetsnummer, svitnummer och ruttrutor.

Restorder

Även om vi gör vårt bästa för att alltid ha alla artiklar i vår katalog i lager, stöter vi ibland på situationer där en tredje part inte kan förse oss med en viss produkt eller material så snart vi skulle vilja ha dem. Maskinbeställningar kan också vara tyngre än normalt. I sådana situationer kommer vi att skicka alla tillgängliga varor till dig vid mottagandet av din beställning och sedan skickar vi den eller de restbeställda varorna så snart som möjligt utan extra fraktkostnader. Vi återbeställer inte varor för internationella kunder. Om du beställer en vara som inte finns i lager kommer vi att meddela dig via e-post

Hur länge kommer kunderna att få återbetalning?

vi kommer att behandla återbetalningar om kundordern är berättigad till återbetalning, och det tar 3 arbetsdagar från det datum vi tar emot ditt paket för oss att behandla din kredit eller ersättning. Kunden kan få återbetalning inom en timme om du betalar med PayPal eller inom 24 timmar om du betalar med kreditkort.

Vem betalar returfrakten?

Vi står för fraktavgiften om kunden får felaktiga eller defekta produkter. eller så måste kunderna betala fraktavgiften om de returneras utan anledning. Vänligen kontakta oss via service@hismith.com innan du returnerar.